UaRuEnDeItFrEsDk Nor

Сурогатне материнство в Україні

Сурогатне материнство в Україні

Пошук сурогатної матері

12 /12 /11
15 /01 /10
12 /01 /10


Я живу один і через особисті обставини навряд чи зможу завести дитину звичайним способом. Чи можливо скористатися програмою сурогатного материнства самотньому чоловіку?
Густав Клімт
"Три віка жінки
(фрагмент)"
(фрагмент)Головною ланкою в програмі сурогатного материнства, безумовно, є сурогатна мати. Фактично, від вибору її кандидатури залежить не тільки успіх програми, але і майбутнє щастя Вас і ваших дітей. Після того, як пройде перше враження від зіткнення з фактом необхідності такої програми, дуже важливо пам'ятати про це в першу чергу і не наробити багато, на жаль, типових і поширених помилок при пошуку майбутньої сурмами. Ми розглянемо позитивні і негативні сторони різних варіантів пошуку, які доступні на сьогоднішній день.

Самостійний пошук

"Свої"

Будь-який пошук завжди починається з того, що ближче. В нашому випадку найближчими кандидатурами є родичі і знайомі. Саме близькі люди здатні краще всього зрозуміти труднощі нашого положення, тому немає нічого дивного в значній кількості програм сурогатного материнства, в яких як сурмам виступають саме такі люди. Як правило, вони самі викликаються допомогти, а деколи при ваших сумнівах навіть наполягають на своєму рішенні. Нерідка і відмова від матеріальної компенсації - справді безкорисливість і доброта таких людей гідна захоплення.

І все ж в такому підході є деякі неоднозначні моменти. Народна мудрість свідчить: "Скільки людей - стільки і думок". Значення, яке сурогатна мама додає своїй, безумовно, гідній місії може істотно перевищувати вашу оцінку, і це може послужити джерелом глибокого, а часом і прихованого, нерозуміння і розбіжностей. Крім того, не варто забувати, що для сурогатної мами участь в програмі означає певну частку ризику для здоров'я, адже відповідальність за можливі негативні наслідки при таких близьких взаємостосунках звичайно несуть і біологічні батьки.

"Прямий контакт"

На сьогоднішній день знайти незнайому людину, яка погодитися виносити для Вас дитину, можна тільки в інтернеті. Тим, хто має з ним хоча б мінімальне знайомство, безумовно, зрозуміло, що він представляє з себе плідний грунт для вирощення різних схем обману потенційних батьків, некомпетентних в питаннях пошуку відповідних кандидатур для виношування своєї майбутньої дитини. Хоча рахувати всі пропозиції від сурогатних матерів, розміщені в сіті, обманом теж не варто - є достатня кількість пар, які влаштували своє щастя саме по таких оголошеннях. Але, на жаль, такі випадки не є більшістю.

Типові схеми шахрайства:

Проживаючи в провінції, потенційна сурмама просить вислати гроші на первинне обстеження і квиток, причому у результаті може задовольнитися тільки грошима на проїзд. Після отримання грошей шанси зустрічі батьків і кандидатки рівні нулю.

"Сурогатна мама" може використовувати оплату проїзду і мешкання в столиці в туристичній меті, причому деколи з власними дітьми. В якийсь момент, мабуть удосталь насолодившися поїздкою, вона виїжджає назад. Куди менш забавні і більш важкі випадки, коли вибрана кандидатка проживає тривалий час за рахунок потенційних батьків, всіляко перешкоджаючи виникненню вагітності і одержуючи компенсації за невдалі спроби.

Оплата первинного обстеження в дорогій столичній клініці, а деколи і лікування яких-небудь захворювань, про які раніше кандидатка ніколи не згадувала, є єдиною причиною для приїзду "сурогатної матері". У разі виявлення обману ніщо не заважає їй виїхати назад.

Під час спілкування "сурогатна мама" збирає інформацію про батьків, їх спосіб життя і добробут, а потім передає її в руки кримінальних структур.

Невідкладний від'їзд до місця проживання сурмами після перенесення, де вона недосяжна без дальньої дороги. Причиною цьому служить вже відома "невдала спроба" завагітніти. Згодом така сурмама присилає липові довідки про здоров'я "вашого майбутнього малюка" від місцевих лікарів. Причому якість довідок зростає пропорційно об'єму вашого фінансування, доходячи деколи до того, що вам зрештою привозять дитину, від якої після пологів відмовилися інші батьки.

Не виключений і у своєму роді ненавмисний обман, коли сурогатна мама для успіху спроби завагітніти "підстраховує" зусилля лікарів за допомогою дій улюбленої людини, що в результаті може привести до народження дитини, яка знову ж таки, як і у попередньому випадку, не має анінайменшого до Вас відношення.

Ну і, звичайно ж, класичний спосіб шантажу: "сурогатна мама" йде на всі умови, деколи просто вражаючи скромністю своїх домагань. Ідилія продовжується аж до виявлення вагітності - у цей момент у колишньої кульбаби з'являються неймовірні життєві обставини, які вимагають від неї чималих витрат, які вона миттєво перекладає на Вас. У разі відмови з вашої сторони вона загрожує перервати вагітність, тим самим, убивши вашу дитину.

"Помічники"

Основний плюс, який посередники підкреслюють, щоб показати вигоду від користування їх послугами - це, звичайно ж, невелика вартість за їх допомогу у вирішенні ваших проблем. Але, як відомо, "скупий платить двічі".

Типові схеми шахрайства:
 • "висування, як сурогатних матерів вже вагітних дівчат, яких відрадили робити аборт (також в змові можуть брати участь лікарі);
 • підсадка чужих або донорських ембріонів;
 • підробка медичних довідок сурогатних матерів або змова з лікарями, щоб кондидатки невідповідні за станом здоров'я були прийняті в програму;
 • безпідставна жорстка стимуляція, що приводить, до найважчих наслідків;
 • шантаж батьків розголошуванням інформації або загрозою повідомити дитині, хто його насправді виносив.

Рекомендації по самостійному пошуку

Якщо Ви готові піти на ризик і займатися пошуком сурогатної матері самостійно, будь ласка, ознайомтеся з основними принципами, які допоможуть на цьому шляху:

 • Поважне відношення з вашої сторони покаже сурогатній матері, що її допомогу дійсно високо цінують, а не розглядають як побутову послугу.
 • Навіть якщо ви не відчуваєте прихильності до сурогатної матері, спробуйте налагодити з нею людський контакт.
 • Чим більше інформації Ви зможете зібрати про сурогатну матір і її родичів і близьких людей, тим краще. Враховуйте всі нюанси, аж до наявності судимостей.
 • В звичному середовищі вагітні відчувають себе краще. Отже якщо це середовище не чревате якими-небудь ускладненнями для вагітності, не варто наполягати на повному від неї відторгненні.
 • Якщо Ви хоча б на секунду сумніваєтеся в психологічній врівноваженості сурогатної матері, обов'язково варто провести професійні психологічний консультації. Від психологічного фону напряму залежить і протікання вагітності, і її результат.
 • Договір між біологічними батьками і сурогатною матір'ю обов'язково повинен бути грамотно складений професійними юристами і оформлений належним чином. Він повинен містити гарантії виконання зобов'язань всіх сторін у разі виникнення непередбачених і спірних ситуацій і враховувати штрафну політику у разі несумлінного виконання прийнятих сторонами зобов'язань.

Професійний пошук

Для того, щоб представити вигоду такого підходу, прочитайте текст на цій сторінці до цих рядків і будьте повністю упевнені, що ви уникаєте всього перерахованого. Фактично, всю програму можна описати двома словами: підписання договору і зустріч з малюком в пологовому будинку.

Накопичений досвід за програмами в руках співробітників із спеціалізованих агентств гарантує грамотне проходження всього шляху: від підбору сурогатної мами по базах даних агентств, що постійно обновляються, у відповідність з вашими побажаннями до жорсткого і професійного контролю за виношуванням вашого малюка і подальшими пологами.

Та варто не забувати і про головний і єдиний мінус такого підходу - збільшенні ваших витрат на програму за рахунок видалення ризику і отримання чітких гарантій.